Reklama

ENERGIE2 – Nebeská ponuka
2 komodity – elektrina aj plyn od jedného dodávateľa.
http://www.energie2.sk
Energetické certifikáty
Vo vašom okolí - profesionálne, rýchlo, lacno.
http://www.certifikacia.com/
Potrebujete profesionálne tienenie?
Žalúžie, rolety, markízy, sieťky proti hmyzu a oveľa viac.
http://www.zaluzie.sk/
Zľavy - nový zľavový portál
Výhodné podmienky pre obchodníkov, zaujímavé zľavy.
http://www.kopeczliav.sk

Dodávatelia plynu na Slovensku

Zmena dodávateľa plynu sa už netýka len veľkoodberateľov, ale alternatívni dodávatelia sa začínajú čoraz viac orientovať aj na stredný segment odberateľov. V súčasnosti už majú viacerí dodávatelia plynu schválené cenníky v tarife "M" - firmy (predstavuje odber plynu v rozmedzí približne do 68.000m3 (alebo 633.000 kWh) a takisto aj tarify typu "D" - domácnosti s rovnakým maximálnym odberom plynu.) Odber plynu nad tieto hodnoty už nie je regulovaný a preto sa tu odohráva najväčší boj o zákazníka.

Schválenie oficiálnych cenníkov na dodávateľov plynu ešte neznamená, že alternatívni dodávatelia zvádzajú boj o odberateľa z oblasti domácností a malých firiem. Je to spôsobené hlavne tým, že ceny plynu sú pomerne pohyblivé (lebo závisia od ceny ropy), ale dôležitý je aj fakt, že povolený zisk dodávateľa sa nepočíta ako percento z ceny plynu, ale je pevne dané pre 1m3 plynu. Pripájanie malých odberateľov prináša  malý zisk s veľkými administratívnymi nákladmi.

Naša stránka Vám ponúka komplexný prehľad o alternatívnych dodávateľoch plynu, o cenách plynu na Slovensku aj vo svete a mnoho dôležitých informácií, ktoré by ste mali vedieť skôr, ako sa rozhodnete zmeniť dodávateľa plynu.

V prípade, ak máte nejaký problém, sťažnosť alebo potrebujete poradiť, využite našu stránku a zadajte svoju požiadavku.

Reklama

Dopyt

Dopyt - žiadosť o nacenenie